Niszczenie danych na targach IT
Future Expo

Niszczenie danych stało się tematem przewodnim naszego uczestnictwa w drugiej edycji IT Future Expo w 2015 roku. Event odbył się 26 listopada. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć na stadionie miejskim we Wrocławiu.

Targi IT Future to jedyne takie miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele i wystawcy z branży IT. To wprost idealna impreza, podczas której można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami panującymi na rynku informatycznym. Targi cieszą się nie tylko zainteresowaniem ze strony polskich przedsiębiorców. Również firmy z zagranicy biorą chętnie udział w tego typu przedsięwzięciu. Świadczy to o tym, że każdemu zależy na tworzeniu i rozwoju nowych technologii. Wydarzeniu towarzyszy wymiana doświadczeń, pogłębianie wiedzy oraz nawiązywanie relacji biznesowych. To projekt ukierunkowany na spełnienie oczekiwań wszystkich, którzy mają swój udział w projektowaniu, tworzeniu i użytkowaniu nowych technologii. Zakres tematyczny targów obejmował m.in.: główne rozwiązania biznesowe, infrastrukturę i Data Center, bezpieczeństwo IT, usługi IT, rozwiązania branżowe dla bankowości, produkcji i przemysłu, HR i księgowości oraz E-commerce, rozwiązania w chmurze, technologie sprzętowe, a także teleinformatykę.

Podczas targów firma Sims Recycling Solutions przybliżała zwiedzającym w jaki sposób bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić niszczenie danych z dysków i innych urządzeń. Przedstawialiśmy nasze innowacyjne metody usuwania informacje ze wszelkich nośników danych. Osoby mogły na własne oczy zobaczyć w jaki sposób dyski twarde są utylizowane w naszym mobilnym shredderze. Wzbudzało to duże zainteresowanie i niewątpliwie stanowiło dużą atrakcję targów.

Przewodnią ideą aranżacji naszego firmowego stoiska stała się ekologia. Oprócz wcześniej wspomnianego mobilnego shreddera, zaprezentowaliśmy inne sposoby  na niszczenie danych. Urządzenia takie jak: demagnetyzer, puncher i laptopy ukazujące niszczenie Blancco zostały umieszczone na stolikach wykonanych z palet.  Dodatkowo na dwóch 55 calowych monitorach ukazaliśmy cały nasz proces recyklingu sprzętu komputerowego. Na całym stanowisku zostały rozłożone dyski i ścinki, aby do końca podkreślić charakter firmy Sims.

Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny uczestniczyliśmy w tak dobrze zorganizowanym evencie. Jako Sims Recycling Solutions liczymy na dalszą tak owocną współpracę z IT Future Expo.